MenuLauka testi Pöttinger dzīvnieku aizsardzības sistēmai

Ziņas 29.06.2020   

image for article

Reklāma

Profi banner

Profi bannerAustrijas un Bavārijas lauksaimnieku pirmās atsauksmes par jauno dzīvnieku aizsardzības sistēmu esot ļoti pozitīvas. Pöttinger Sensosafe ir pasaulē pirmā pļaujmašīnu palīgsistēma, kas ļauj garā zālē atklāt dažādus mazus dzīvniekus un tādējādi pasargāt tos no ievainojumiem.

Pirmoreiz Sensosafe sistēmas prototips tika demonstrēts izstādē Agritechnica 2017, kur tam tika piešķirta sudraba medaļa. Jaunā ierīce divus gadus tika intensīvi testēta,
bet šovasar pirmās pirmssērijas sistēmas tiek izmēģinātas lauku saimniecībās Austrijā un Bavārijā. Tiek uzsvērts, ka īpaši svarīga šī sistēma ir tieši pirmajā pļāvumā vasaras sākumā.

Dzīvnieku noteikšanai tiek izmantot divas Sensosafe versijas. Pirmā paredzēta frontālajai pļaujmašīnai – tās priekšā ir piemontēts stienis ar sensoriem, kas skenē darba laukumu. Kad optiskie sensori uztver zālē paslēpušos dzīvo radību, traktora hidrauliskajai sistēmai tiek nosūtīts signāls, kas automātiski paceļ pļaujmašīnu, tādējādi pasargājot dzīvnieku.

Otrajā versijā stieņi ar sensoriem nosedz aizmugures pļaujmašīnu darba platumu, turklāt tie ir uzstādīti traktora priekšdaļā sānos. Ja stara optiskie sensori uztver dzīvnieku, traktora vadītājs tiek brīdināts ar vizuāliem un skaņas signāliem. Pēc Austrijas ražotāja teiktā, sistēmas otrās versijas gadījumā traktoristam ir divi darbības scenāriji: apturēt traktoru un izkāpt no kabīnes, lai pārvietotu dzīvniekus, vai pacelt aizmugurējo pļaujmašīnu, pārbraukt pāri un atkal nolaist, atstājot nenopļautu zāles puduri.

Tāpat tiek uzsvērts, ka dzīvnieku aizsardzības sistēma sensori ir efektīvi pat ļoti spožā saulē un spēj reaģēt uz pavisam maziem dzīvniekiem, piemēram, kurmjiem.

Nākotnē Pöttinger plāno piedāvāt abas sistēmas versijas visiem saviem pļaujmašīnu modeļiem. Austrijas ražotājs cer paziņot plānotos tirgus uzsākšanas datumus un cenas kaut kad rudenī.

  

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

CNH koncernam iespaidīgs pasūtījums Uzbekistānā

CNH Industrial koncerna zīmoli Case IH, New Holland Agricult...

Ziņas

JCB atklāj ūdeņraža ekskavatoru

JCB atklājis nozarē pirmo ar ūdeņradi darbināmo ekskavatoru....

Ziņas

John Deere 7R jaunais flagmanis

Astoņus mēnešus pēc jaunās paaudzes 7R sērijas traktoru prez...