

Kuhn izstrādājis pilnīgi autonomu dzīvnieku barošanas risinājumu Aura, kurš apvieno visas lopbarības iekraušanas, svēršanas, sajaukšanas, izdalīšanas un piestumšanas funkcijas.
Pagaidām nav atklātas visas detaļas par Kuhn Aura, taču ražotājs lepojas, ka ir veicis ievērojamu izrāvienu šajā jomā un izveidojis mūsdienīgu un funkcionālu koncepciju. Pirms pieciem gadiem uzsāktais ALFS (Autonomās dzīvnieku barošanas sistēmas) projekts beidzot ir nācis gaismā un jau ir apbalvots ar inovācijas balvu virtuālajā izstādē Space 2020, Francijā.
Līdzīgi kā pašreizējiem pašgājējiem – maisītājiem, priekšējā griešanas – iekraušanas ierīce nogriež skābbarību tieši no tranšejas un iekrauj 3 m³ tvertnē. Robota kustību ārpus ēkām kontrolē GPS RTK sistēma kopā ar odometru. Ēku iekšpusē mašīna tiek vadīta ar vada Lidar sensoru un odometra datu starpniecību.
Kuhn Aura darbina 56 ZS (42 kW) dīzeļdzinējs, taču nākotnē būs pieejama arī hibrīda modifikācija, kas kā enerģijas avotu izmantos elektrību. Tas samazinās ne tikai emisijas, bet arī trokšņa līmeni.
Kuhn Aura maksimālais ātrums fermas pagalmā ir 7 km/h, bet lopbarības izdales laikā pārvietošanās ātrums 2 km/h. Robota pilnā masa ir 6,2 tonnas. Tiek lēsts, ka viens autonomais lopbarības maisītājs – izdalītājs varētu paēdināt 280 slaucamo govju ganāmpulku. Paredzams, ka Aura robots tirgū nonāks jau 2021. gada pirmajā pusē.
Jūs varētu interesēt arī

Profesionālā izglītība – atspēriens nākotnei
Latvijā aizvien lielāku lomu izglītības sistēmā ieņem profes...

Valtra ražo CVT lielākajiem traktoriem
Valtra Q un S sēriju traktoriem bezpakāpju transmisijas (CVT...