Menu
Yara Latvija publicē pirmo agronomijas tēmai veltīto podkāstu

Ziņas 16.10.2020   

image for article


Augu mēslošanas līdzekļu ražotāja Yara agronomi Latvijā uzsāk podkāstu publicēšanu, kur reizi mēnesī tiks apskatīts kāds agronomijas tēmai aktuāls jautājums.

Yara Latvija agronome Agnese Pinka: “Viena no mūsu uzņēmuma pamatvērtībām ir zināšanas. Tās ir zināšanas gan par produktu, gan vietējo tirgu un lauksaimnieku vajadzībām. Strādājot Latvijas tirgū jau vairāk kā 20 gadus, esam uzkrājuši savu zināšanu un pieredzes bagāžu, un vēlamies ar tām dalīties jaunā un interaktīvā formā, lai mūsu klausītāji spētu saimniekot vēl gudrāk un efektīvāk. Pirmie podkāsta ieraksti tiks veltīti agronomijas teorētiskai bāzei – makroelementu un mikroelementu nozīmei augu attīstībā. Turpmākajos raidījumos esam plānojuši uz sarunu aicināt arī viesus, tostarp arī starptautiskus, lai paplašinātu kā mūsu, tā klausītāju redzesloku. Protams, priecāsimies arī par klausītāju ierosinātiem jautājumiem.”

Pirmais podkāsta ieraksts ir veltīts 2020. gada lapu analīžu apskatam un svarīgākajiem secinājumiem. Jau vairākas sezonas Yara Latvija izmanto Yara Megalab laboratorijas pakalpojumus, lai veiktu augu lapu analīzes. Šogad uz laboratoriju Poklingtonā (Anglija) tika nosūtīti 236 kviešu lapu paraugi un 99 ziemas rapša lapu paraugi. Saņemot rezultātus, tika secināts, ka 96% ziemas rapša paraugu un 98% ziemas kviešu paraugu bija zems kālija līmenis. Agneses Pinkas un Ernesta Čakāna sarunā uzzināsiet plašāk par pārējo barības elementu saturu augos.

Yara Latvija podkāstu ir iespējams noklausīties uzņēmuma mājas lapā: https://www.yara.lv/meslosana/yara-latvija-podkasts/.

 

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Krone telemetrijas ierīce darbojas ar saules enerģiju

Krone SmartConnect telemetrijas ierīcei ir saules baterijas...

Ziņas

Trīs jauni Kuhn kultivatori

Kuhn Prolander zaru kultivatoru sērija ir paplašināta ar trī...

Ziņas

Pašgājējsmidzinātājs Agrifac Condor Vanguard

Ar jauno Agrifac Condor Vanguard pašgājējsmidzinātāju Agrifa...