Menu
Yara Latvija publicē pirmo agronomijas tēmai veltīto podkāstu

Ziņas 16.10.2020   

image for article

Reklāma

Profi banner

Profi bannerAugu mēslošanas līdzekļu ražotāja Yara agronomi Latvijā uzsāk podkāstu publicēšanu, kur reizi mēnesī tiks apskatīts kāds agronomijas tēmai aktuāls jautājums.

Yara Latvija agronome Agnese Pinka: “Viena no mūsu uzņēmuma pamatvērtībām ir zināšanas. Tās ir zināšanas gan par produktu, gan vietējo tirgu un lauksaimnieku vajadzībām. Strādājot Latvijas tirgū jau vairāk kā 20 gadus, esam uzkrājuši savu zināšanu un pieredzes bagāžu, un vēlamies ar tām dalīties jaunā un interaktīvā formā, lai mūsu klausītāji spētu saimniekot vēl gudrāk un efektīvāk. Pirmie podkāsta ieraksti tiks veltīti agronomijas teorētiskai bāzei – makroelementu un mikroelementu nozīmei augu attīstībā. Turpmākajos raidījumos esam plānojuši uz sarunu aicināt arī viesus, tostarp arī starptautiskus, lai paplašinātu kā mūsu, tā klausītāju redzesloku. Protams, priecāsimies arī par klausītāju ierosinātiem jautājumiem.”

Pirmais podkāsta ieraksts ir veltīts 2020. gada lapu analīžu apskatam un svarīgākajiem secinājumiem. Jau vairākas sezonas Yara Latvija izmanto Yara Megalab laboratorijas pakalpojumus, lai veiktu augu lapu analīzes. Šogad uz laboratoriju Poklingtonā (Anglija) tika nosūtīti 236 kviešu lapu paraugi un 99 ziemas rapša lapu paraugi. Saņemot rezultātus, tika secināts, ka 96% ziemas rapša paraugu un 98% ziemas kviešu paraugu bija zems kālija līmenis. Agneses Pinkas un Ernesta Čakāna sarunā uzzināsiet plašāk par pārējo barības elementu saturu augos.

Yara Latvija podkāstu ir iespējams noklausīties uzņēmuma mājas lapā: https://www.yara.lv/meslosana/yara-latvija-podkasts/.

 

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Jauns Trioliet lopbarības mikseris - pašgājējs

Holandes ražotājs Trioliet apgalvo, ka tā jaunā pašgājēja mi...

Ziņas

Case IH un Steyr rūpnīca saņem balvu

Case IH Europe un Steyr ražotne Santvalentīnā, Austrijā konk...

Ziņas

Syngenta iegādājas bioloģijas uzņēmumu Valagro

Syngenta Group ziņo, ka tās biznesa vienība Syngenta Crop Pr...