Menu
Pirmie lauka testi viedajam smidzinātājam

Ziņas 24.05.2021   

image for article


Amazone pirmo reizi uz lauka testējusi piekabināmo smidzinātāju UX5201 SmartSprayer ar 36 metru darba platumu. Pārbaudes rezultāti kādā Vācijas augkopības saimniecībā ir iespaidīgi: viedā tehnoloģija samazinājusi herbicīdu lietošanu pat par 90%.

Pirmo reizi Amazone viedā izsmidzināšanas tehnoloģija tika prezentēta 2019. gada Agritechnica izstādē. Smidzinātāju strēlē integrētā sistēma apvieno Bosch nezāļu identifikācijas sistēmu (reālā laika videokameras agrīnā augšanas stadijā atklāj nezāles un reāllaikā milisekundēs pārraida informāciju izsmidzināšanas iekārtām) un BASF datu interpretācijas tehnoloģiju.

Saskaņā ar Amazone izpilddirektora Saimona Brauna teikto, inovācijas galvenais mērķis ir nodrošināt reāllaika informāciju izsmidzināšanas iekārtām, lai ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus varētu izsmidzināt pareizajā ātrumā un daudzumā, iztiekot bez iepriekš izstrādātas izsmidzināšanas kartes. Dati par kultūrām, nezāļu spektru un laika apstākļiem tiek automātiski apstrādāti, un informācija tiek pārsūtīta uz SmartSpraying sistēmu.

ContourControl aktīvā staru vadības sistēma un SwingStop vibrāciju slāpēšanas sistēma arī palīdz uzlabot precizitāti. Pēc ražotāja domām, sistēma nodrošina ārkārtīgi precīzu ķīmisko vielu dozēšanu un izsmidzināšanu pat ar ātrumu līdz 12 km/h.

Strēlē iebūvētie LED moduļi ir noderīgi vājā apgaismojumā un ļauj smidzinātājam darboties precīzi pat naktī. Šajā sezonā tiks veikti plaši izmēģinājumi ar cukurbietēm, kukurūzu un rapsi. Paredzams, ka Amazone viedie smidzinātāji būs pieejami tuvāko gadu laikā. Pēc Brauna teiktā, SmartSprayer tehnoloģija paver pilnīgi jaunas iespējas un ļauj ķīmiski kontrolēt nezāles noteiktā vietā.

 

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Horsch attīsta dažādus autonomijas novirzienus

Pateicoties autonomām tehnoloģijām, arī lauksaimniecībā iesp...

Ziņas

Haitek pārstāv Malwa tehniku

Par Zviedrijas ražotāja Malwa oficiālo pārstāvi Latvijā kļuv...

Ziņas

Latraps Lauku diena Kurzemē

LPKS LATRAPS Tehnikas nodaļa vakar pēcpusdienā rīkoja Lauku...