Menu
Väderstad rekorda gads

Ziņas 17.01.2022   

image for article


Viens no vadošajiem augsnes sagatavošanas agregātu un sējas tehnoloģiju ražotājiem Väderstad 2021. finanšu gadā ir sasniedzis rekordlielu apgrozījumu 420 miljonu eiro apmērā. Šis ir bijis vēl viens rekorda gads uzņēmumam.

Apgrozījuma pieaugums ir bijis ļoti ievērojams salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad Väderstad sasniedza 340 miljonus eiro.

– Mēs esam auguši par 24 procentiem, bet daļa no tā nāk no uzņēmuma AAJV iegādes ASV, kuru iegādājāmies maijā. Bet, pat ja neņemam vērā šo iegādi, esam auguši par 21 procentu, kas ir fantastisks rezultāts, saka Niklas Bjersers, Väderstad finanšu un juridisko lietu viceprezidents.

Väderstad izaugsmes pamatā ir spēcīgs pārdošanas apjoma pieaugums, kur ļoti labi darbojas tādi nozīmīgi tirgi kā Krievija, Kanāda, Zviedrija, Vācija un Anglija.

– Šis ir bijis labs gads daudziem lauksaimniekiem – ar augstām graudu cenām un tādējādi lielāku vēlmi ieguldīt. Mēs palielinām pārdošanas apjomus visās mūsu produktu jomās: augsnes apstrāde, sēšana un precīzā sēja. Bet galvenais, ka mūsu precīzās sējas sējmašīna Tempo turpina iegūt tirgus daļas vairākos tirgos, saka Matias Hovnerts, Väderstad vecākais pārdošanas un mārketinga viceprezidents.

Väderstad 2021. gadā ir ievērojami audzis arī darbinieku skaita ziņā, decembrī Väderstad visā pasaulē jau strādāja 1900 darbinieku. Peļņa ir pieaugusi no 19 miljoniem eiro 2020. gadā līdz 40 miljoniem eiro 2021. gadā, nauda, kas lielā mērā tiks izmantota turpmākiem ieguldījumiem.

– Mums ir labi funkcionējoša ražošana, kas nozīmē, ka varam sasniegt šo lielisko finanšu rezultātu. Izmantosim naudu, lai ieguldītu mūsu ražotņu tālākā paplašināšanā Zviedrijā, Kanādā un ASV, un vēl vairāk koncentrētos uz inovācijām un produktu attīstību, saka Mats Baveruds, Väderstad izpilddirektors.

Globālā Covid-19 pandēmija 2021. gadā turpināja ietekmēt gan Väderstad, gan pārējo pasauli, un tas ietekmēja arī finanšu rezultātus.

– Tas mūs ir ietekmējis ar daļēji augstākām materiālu izmaksām un dažiem traucējumiem materiālu piegādēs. Kopumā mums joprojām ir veicies labi, un ir ievērojama ienākumu uzlabošanās salīdzinājumā ar 2020. gadu. Jāatceras arī tas, ka 2020. vai 2021. gadā Covid-19 dēļ neesam pieteikušies vai saņēmuši nevienu valsts atbalstu, norāda Mats Baveruds.

 

Jūs varētu interesēt arī


Ziņas

Dammann testē 20 000 litru piekabināmo smidzinātāju

Jaunā Dammann smidzinātāja projektēšanas darbi sākās 2020. g...

Ziņas

Nažu veltnis Amazone Cirrus sējmašīnai

Jaunā priekšējā naža veltņa opcija Amazone Cirrus 6003-2 pie...

Ziņas

Baltic Agro Machinery piedāvā Farmtrac traktorus

Lauksaimniecības tehnikas tirgotājs Baltic Agro Machinery kļ...